راهکاری برای تثبیت تصاویر ذهنی

چگونه قدرت رویا پردازی و تخیل خود را افزایش دهیم ؟ همین حالا بنشینید  ویک تنگ کوچک شیشه‌ای رامجسم کنید . تصور کنید شما یک  ماهیگیر هستید  در کنار رودخانه ای  با آبی زلال. اگر تصاویر و تخیلات شما ضعیف است یک شی ء ، مثلاً لیوان را جلوی چشم خود بگیرید. چشمتان را ببندید . حالا آن را مجسم کنید و تا پیدا کردن تمام جزئیات در اندیشه خود این عمل را تکرار کنید .

حال برای خود تصویر ذهنی جدید را مجسم کنید. مثلا یک گل سرخ.

از خود چه انتظاری دارید؟ هم اکنون مجسم کنید در اوج اقتدار و نهایت قدرت مشغول قدم زدن هستید . از معجزه تصویر  ذهنی می توان در پیروزی  مسابقات ورزشی ، فروش بیشتر ، موفقیت در تحصیل ، ارتباط صمیمی تر با خدا و خوشبختی و موفقیت نهایی استفاده کرد.

شما که در راه اول هستید، ناامید نشوید . باور کنید که موفق می شوید . به خودتان فرصت دهید  و تمرینات  را هر روز تکرار کنید . شما باید کم کم به افکار مثبت عادت کنید ، به افکار مثبت خود فکر کنید  و آن ها را از یاد نبرید و با امواج منفی آنگونه که گفته خواهد شد مبارزه کنید  و نکات زیر را  را به یاد داشته باشید:

1- دل ما همیشه به طرف اندیشه ها می رود.

2- ضمیر ناخود آگاه در محیط مثبت رشد می کند.

3- در محیط مثبت رشد کردن ، باعث ایجاد قدرت می شود.

4- کلمات مثبت را همیشه به کار گیرید .

5- تصور کنید امروز نخستین روز  زندگیتان است.

6- افکار مثبت را بپذیرید و به آنها خوش آمد بگوئید .

از خداوند کمک بخواهید تا موفق شوید و باور کنید  که موفق می شوید. حواستان باشد نگرش مثبت  به معنی ندیدن زشتی ها  و نقص ها نیست ، بلکه به معنی  درست دیدن نقص ها و دست یابی  به راههای رفع آنها است .وقتی می توانیم به رفع نقص ها بپردازیم و به آنها فکر کنیم  که به آنها با دیدی مثبت نگاه کنیم .

افکار منفی : هر فکری  که شما را می آزارد ، عصبی می کند ، می ترساند و آرامش شما را بر هم می زند یک فکر منفی است . چنان چه شما به طور ذهنی در برابر زندگی به مقاومت بپردازید تراکم عاطفی در ضمیر باطن شما خفه خواهد شد و موجب پدیدار شدن شرایط منفی می گردد.

اگر در ذهنمان خود را کم هوش ببینیم همین طور عمل خواهیم کرد  و در رفتار بیرونی ما این کم هوشی دیده خواهد شد. افکار منفی ، حاصل خاطرات منفی و گذشته قابل تغییر نیست . علت ضعف روانکاوی این است که گاه با هیپنوتیزم  و روش های مختلف سعی در  به یاد آوردن تجارب تلخ  گذشته دوران طفولیت بیمار و زدودن آنها می کنند. در صورتی که آن تصاویر را بر می گردانند و این همان موج منفی است .
امواج منفی در تمام شرایط  به انسان هجوم می آورد و او را تحت فشار قرار می دهد. متأسفانه بسیاری از ما عادت کرده ایم  که منفی ببینیم و منفی بیندیشیم .هفته آینده راهکار هایی برای مقابله با امواج منفی  ارایه می دهیم .


   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱٢/۱